Kontakt


 


Sokolovská 1497
739 11 Frýdlant nad Ostravicí

Provozovatel

Ing. Jana Brantál Němcová

 

Email:  nemcova@penzionnavyhlidce.cz

 

(+420) 602 769 418


Sportovní a kulturní vyžití

Jaro, léto, podzim

Frýdlant nad Ostravicí je ideálním místem pro trávení aktivní dovolené pro všechny věkové kategorie. V bezprostřední blízkosti Penzionu na Vyhlídce se nachází cyklistické a turistické trasy od těch nejméně náročných po vyloženě extrémní vedoucí po všech významných beskydských vrcholech a údolích.  Přímo v centru města jsou umístěny sportovní centra s (beach) volejbalovými a fotbalovými hřišti či tenisovými a nohejbalovými kurty. V letních měsících lze rovněž využít koupání ve vyhřívaném koupališti olympijským rozměrů, či horské řeky Ostravice vytékající z blízké vodní nádrže Šance. Tato řeka nabízí i vhodné podmínky pro rybaření. Příznivci golfu mohou rovněž využít služeb exkluzivní ho golfového hřiště na Čeladné (cca 5 km) a nově vybudovaného golfového hřiště na Ostravici (cca 5 km). V případě nepříznivého počasí jsou k dispozici kryté haly s tenisovými, badmintonovými a squashovými kurty, nebo volejbalovými hřišti. Rovněž lze využít krytého bazénu ve Frýdlantě, Frýdku – Místku, případně ve Frenštátě pod Radhoštěm. Pro dámy (i pány) jsou k dispozici centra nabízející Pilates, Power jógu, Spinning, nebo cvičení na balónech.  Příznivci adrenalinových sportů si taktéž přijdou na své, neboť blízké kopce jsou oblíbeným výchozím bodem pro paraglidisty a rogalisty. V blízké obci Ostravice se každý rok pořádá Adrenalin cup a na Lysou horu se pravidelně závodí v běhu do vrchu. Mimořádně výhodné podmínky pak Penzion na Vyhlídce skýtá pro příznivce horské cyklistiky či pěší turistiky.

Ani děti se nemusí bát, neboť pro ty jsou k dispozici Aquapark na Olešné či blízké polské Wisle, řada houpaček a průlezek, vyjížďky na koních, koloběžkové dráhy na Pustevnách a Opálené, nebo opičí dráhy –lanová centra.

Zima

Penzion na Vyhlídce nabízí taktéž unikátní podmínky pro příznivce zimních sportů. Pro vyznavače bílé stopy se nedaleko od penzionu nachází běžkařský okruh kolem Ondřejníku. Ti náročnější mohou využít řady upravovaných běžkařských okruhů, např. kolem Lysé hory. Lyžaři všech věkových kategorií a stupňů zdatnosti mohou využít řady sjezdových tratí v Malenovicích, Palkovicích, na Bílé, Mezivodí, Grůni či Pustevnách.

Po sportu je nutno pamatovat i na regeneraci organismu, když ani v tomto směru ve škále nabízených možností Penzion na Vyhlídce nezaostává. V nedalekém centru města lze využít sauny, masáží, řady obchodů se zdravou výživou nebo lázeňských služeb v Beskydském rehabilitačním centru na Čeladné.

I nesportovci si zde přijdou na své. Kromě čistého horského vzduchu mohou nechat unášet své smysly v řadě gastronomických zařízeních (ve Frýdlantě restaurace s denní nabídkou čerstvých ryb), příjemných kavárnách, čajovnách nebo bohatě zásobených vinárnách.

Kulturní využití

Oblast Beskyd má bohatou historii, přilehlá kulturní centra Frýdek – Místek, Ostrava a blízké obce nabízí široké spektrum kulturního vyžití. Mladší ročníky mohou navštívit proslulou Stodolní ulici v Ostravě, hudební festival Colours of Ostrava, kino Cinestar nebo nákupní centra Shopping Park a Futurum. Rodiny s dětmi mohou navštívit Hornické muzeum Landek, zříceniny hradu na Hukvaldech a Starém Jičíně, Pivovar Nošovice, Srub Petra Bezruče na Ostravici, Štramberskou trúbu ve Štramberku (a ochutnat lahodné Štramberské uši, hlava rodiny pak domácí pivo), Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm, muzeum automobilů v Kopřivnici, muzeum skla ve Velkých Karlovicích a řadu dalších.

Odkazy

Frýdlant nad Ostravicí Oficiální informační portál města Frýdlant nad Ostravicí
Okolní obce v Beskydech Informace o našem mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy (okolní obce)
Lysá hora - nejvyšší vrchol Beskyd Informace o nejvyšším vrcholu Beskyd (1324 m.n.m)
Pustevny - Radegast Pustevny a socha Boha Radegasta
Hukvaldy Rodiště Leoše Janáčka, hrad Hukvaldy

spolupráce webdnes.cz
©2010, Penzion na Vyhlídce       Informace o nakládání s osobními údaji hostů Penzion Na Vyhlídce